Ennetus


Kuidas ma saan vältida küüne seennakkuse saamist teistelt inimestelt? 

Tavaline koht küüne seennakkuse levikuks on avalikud ujulad, duširuumid, riietusruumid, spaad jms, kus on soe ja niiske jalgealune. Kandke sellistes olukordades alati plätusid / ujula jalatseid, nii et saaksite vältida oma jalgadega otsest kokkupuudet niiske keskkonnaga, kus seened elavad. Vältige rätikute või jalatsite (eriti spordijalatsite!) teistega jagamist. 

 

Kas mu jalatsivalik võib küüne seennakkuse saamist mõjutada? 

Naturaalsest materjalist (100% puuvill) sokkide ja nahast kingade kandmine võimaldab teie jalgadel hingata ja seega väheneb niiskuse kogunemine, mida seened armastavad. Püüdke päev-päevalt jalatseid vahetada, sest seente spoorid võivad jalatsites kaua elada. Kuldreegel on, et hoidke oma jalad alati nii värsked ja kuivad kui võimalik. Kui teie sokid ja jalatsid muutuvad niiskeks, vahetage nad välja nii kiiresti kui võimalik ja kuivatage oma jalgu hoolikalt. 

 

Mida ma saan teha, et küüne seennakkuse edasilevimist vältida? 

Ravige küüne seennakkust nii kiiresti kui võimalik, et välistada nakkuse edasilevik ja kuivatage alati oma jalgu põhjalikult, hoolitsedes, et ka varbavahed kuivatatud saaks. Pärast nakatunud küüne ravimist peske alati käsi, steriliseerige kõik oma jalaprotseduuridel kasutatud vahendid, kastes vahendeid keevasse vette või pühkides neid desinfitseerimisvahendiga niisutatud lapiga. Vältige ravi ajal küünelaki või kunstküünte kasutamist.