Küüne seennakkus


Mis põhjustab küüne seennakkust?

Onühhomükoos, küüne seennakkus, on tavaline seisund, 
mida põhjustab teatud tüüpi seen küünepinna all. Seen 
võib levida inimeselt inimesele otsesel kontaktil või vaipade, sokkide, kingade ja sukkade kaudu. Need mikroorganismid 
kasvavad ja levivad niisketes, soojades keskkondades nagu avalikud duširuumid, spordisaalid ja ujulad.

Kuidas küüne seennakkus välja näeb?

Terved küüned on siledad, roosakad ja neil on otsas valge triip, samas muudab seennakkus küüne värvi ja väljanägemist. Esmalt puudutab see küüne väikest osa selle värvi muutes. Nakkus võib muutuda valgeks, kollaseks kuni pruuniks, roheliseks ja isegi mustaks. Ravimata jätmisel võib nakkus levida edasi küüne sügavamatesse kihtidesse, põhjustades küüne paksenemist või ketendamist ja tekitades valu ning ebamugavustunnet. Mõnel juhul võib küüs lahti tulla. Väga oluline on küüne seennakkust ravida, et ennetada nakkuse levikut küüne suuremale pinnale või jala teistele varvastele. Te võite rääkida oma arstiga või kasutada selle ravimiseks spetsiifilisi tooteid.

 

Kuidas küüne seennakkust ravida? 

Küüne seennakkuse vältimiseks peate alati oma jalgu ujulates, duširuumides ja riietusruumides otsese kokkupuute eest põrandaga kaitsma, kandes ujula jalatseid või plätusid. 

Samuti püüdke oma jalad alati kuivana hoida, kandes hingavaid jalatseid ja sokke, mis imavad higi. Vahetage sokke tihti, eriti sooja ilma korral. 

Küüne seennakkuse ravi võib kesta pikka aega ja nõuda palju hoolt, et vältida tervete varbaküünte nakatamist: 

    • Peske alati pärast nakatunud küüne puudutamist oma käsi


    • Steriliseerige pediküürimiseks kasutatud vahendeid, puhastades neid põhjalikult kuuma vee all või kasutades alkoholi sisaldavaid padjakesi


    • Ärge kasutage küünelakki ja kunstküüsi, kui te küüne seennakkust ravite, sest nad aitavad seente kasvule ja levikule kaasa.


    Küüne mõõduka seennakkuse ravimiseks saate kasutada tooteid, mis loovad seente eluks ebasoodsa keskkonna, kõrvaldades probleemi ja ennetades nakkuse levikut.

Lugege lähemalt küüne seennakkusest