100 aastat kogemust

 


Teadus jalgade heaolu teenistuses

Meie ettevõtte looja dr William Mathias Scholl soovis mõista jalgade ehitust ja jalgade kehaga seotud biomehhanisme – tema kirg ja väärtused elavad täna koos meiega edasi. 


1899

Ajalugu algab Chicagos 1899. aastal, kui 17-aastane William asus tööle väikeses kingapoes, mis oli spetsialiseerunud mugavate jalanõude müügile. Temas tekitas imestust, et nii paljudel kohatud inimestel olid valulikud jalaprobleemid. Seega asus ta arstiõpingutele, et inimese kehast rohkem teada saada. Ja mis kõige olulisem – et õppida tundma jalgade anatoomiat ja füsioloogiat.


1904

Kohe pärast 1904. aastal 22-aastaselt arstikvalifikatsiooni saamist patenteeris ta oma esimese leiutise: jalgadele leevendust pakkuva Foot-Eazeri. Sel ajal oli see revolutsiooniline toode – kingadesse paigutatav sisetald, mis pakkus jalavõlvile kindlust ja tuge. 1907. aastal lõi ta ettevõtte Scholl Manufacturing Co. Inc.


1912

Pannes toodete leiutamise ja arendamise kesksele kohale teaduse, asutas William Scholl 1912. aastal Illinoisi kiropoodia ja ortopeedia kolledži, millest sai peagi kõige tähtsam õppeasutus omal alal Ameerika Ühendriikides. Ta pakkus tasuta jalauuringuid ja tegi algust iga-aastase riikliku jalamugavuse nädalaga.


1920. aastad

1920. aastatel lõi ta esimese jalatsiseeria, mis oli disainitud jala anatoomiat järgides. Kümme aastat hiljem tõi dr Scholl turule kompressioonsukad paistetanud pahkluude ja veenilaiendite leevendamiseks. Ja 1940. aastatel loodi ja turustati dr Scholli sisetaldu, millest peagi sai ettevõtte kõige populaarsem toode. 


1960. aastad

1960. aastatel toimus hoogne areng. Loodi Scholli Pescura sandaalid anatoomilise pöökpuust põhjaga, mis parandasid jalgade toonust igal sammul. Kiire areng muutus rahvusvaheliseks eduks, mil kuulsused, nagu modellid Twiggy ja Jean Shrimpton, kandsid sandaale – muutes nad hea stiili ja mugavuse ikoonideks.


1968

William Scholl suri 86-aastaselt 1968. aastal. Tema elu keskne küsimus – kuidas parandada inimeste mugavust, tervist ja heaolu nende jalgade eest hoolitsemisega – jäi tema loodud ettevõttele. Ja me oleme jätkuvalt pühendunud inimeste jalgade eest hoolitsemisele.


2004

Tähistasime Scholli sajandat sünnipäeva brändi värskendusega, uue põlvkonna jalahooldustoodete ja jalatsisarjaga, mis pakuvad maksimaalset mugavust, olles samal ajal moodsad ja innovatiivsed. 


2008

Tulime välja oma uue jalatsiseeriaga, mille on disaininud tuntud Itaalia disainerid ja mida müüakse peatänava kingapoodides. Stiili, mugavuse ja tehnoloogia õige tasakaaluga on neis kõik, mida Scholl endas ühendab. 


Täna

Scholli ajalugu jätkub ettevõtte looja samasuguse kire ja filosoofiaga – parandada inimeste tervist, mugavust ja heaolu nende jalgade eest hoolitsemisega.