KKK

GelActiv sisetallad

 

1. Millal ma pean sisetaldu kasutama?

Scholl GelActiv™ sisetallad on mõeldud väsinud jalgadele. Nad pakuvad hämmastavat mugavust. Tavapäraste kingade, tossude või madalate kingade puhul, mida kasutatakse kõndimiseks või igapäevasteks tegevusteks, kasutage Everyday GelActiv™ sisetaldu, sportimiseks kasutage Sport GelActiv™ sisetaldu.  

2. Miks pakub Scholl sisetaldu?

Kui te seisate, kõnnite või teete muid tegevusi jalgadel, väsivad jalad pika aja peale ära. Scholl pakub sisetaldu, et suurendada teie mugavust jalatseid kandes ja pakkuda pidevat pehmendust. Uued Scholl  GelActiv™ sisetallad on loodud igapäevastele tegevustele, vabaajaspordile ja töistele vajadustele vastavaks. GelActiv™ tehnoloogia pehmendab mikropõrutusi ja aitab kõndimisel liigset rõhku vähendada. 

3. Miks on Everyday sisetaldades erinevat tüüpi geeli?

Kaks geeli pehmendavad tõhusalt mikropõrutusi ja aitavad vähendada kõndimisel või igapäevastel tegemistel jalgadele rakenduvat liigset rõhku. Tahkem geel toetab jalavõlvi ja kandasid ning pehmem geel tagab suurepärase polsterduse ja põrutuste pehmenduse. Veelgi enam, anatoomilise kujuga GelActiv™ sisetallad tagavad kasutamisel suurepärase mugavustunde.

4. Kas sisetallad sobivad kasutamiseks ka lastel?

GelActiv™ sisetaldade kasutamisel ei ole vanusepiirangut. Samas on sisetallad mõeldud täiskasvanutele ja neid ei tasuks kasutada jalatsites, mis on väiksemad kui sisetaldade suurusel näidatud, et põrutuse vähendamine toimuks jalatalla õigetes piirkondades.

5. Kas ma võin sisetaldu lõigata väiksemaks, näiteks jalanumbrile 37 sobivaks?

Palun vaadake küsimust „Kas ma võin midagi sisetaldu kääridega lõigates kahjustada?“

6. Mis materjalist geel koosneb?

Geel on valmistatud termoplast-elastomeerist, mida kasutatakse laia tootevaliku puhul, kaasa arvatud sisetallad.

7. Mis on nende erinevus ortopeediliste sisetaldadega võrreldes? Kas need sisetallad on ka ortopeediliselt tõhusad?

Ortopeedilised sisetallad on muuhulgas ette nähtud jalgade patoloogiate parandamiseks ja jalavõlvi korrigeerimiseks. Nad aitavad kontrollida või muuta teie jalgade tööd ja võivad pakkuda tuge ja leevendada jalgade valulikkust. Reeglina soovitavad neid spetsialistid ja nad on tihti loodud täpselt teie jalgadega sobitumiseks.

Scholl GelActiv™ sisetallad pakuvad püsivat mugavust kogu päevaks ja neid ei tuleks segamini ajada ortopeediliste sisetaldadega. Kui te vajate ortopeedilisi sisetaldu, siis me soovitame pigem nende kasutamist.

8. Kas mu jalad võivad GelActiv sisetaldade kasutamisel ebameeldivalt lõhnata?

GelActiv™ sisetaldade kasutamisel ei ole mõju jalgade ebameeldiva lõhna tekkele.

9. Kes võivad sisetaldu kasutada ja millistele jalasuurustele need mõeldud on?

Sisetaldu pakutakse nii meestele kui naistele. Ainuke erinevus on suuruses. Naiste sisetallad sobivad jalasuurustele 38 kuni 42. Meeste sisetallad sobivad jalasuurustele 42 kuni 48. Scholl GelActiv™ sisetallad tuleb sobivale suurusele vastavaks lõigata. Palun kasutage sisetaldade sobivale suurusele vastavaks lõikamiseks lõikejooni.

10. Kas ma võin midagi sisetaldu kääridega lõigates kahjustada?

Lõigates kasutage teravaid kääre, et taldade ääred ei jääks ebaühtlaseks.  Korrektselt lõigates ei jää sisetallad käristatud äärtega. Lõigake piki sisetalla osale märgitud välimist piirjoont, et vältida sisetalla liiga väikseks lõikamist (sest mõned jalatsid võivad pisut neile märgitud suurusest erineda). Seejärel saab sisetalda sobimiseks väiksemaks lõigata.

11. Kuidas saab üks sisetald erinevatele jalasuurustele sobida?

Scholl  GelActiv™ sisetallad tuleb sobivale suurusele vastavaks lõigata. Et sisetallad vastaksid erinevatele jalasuurustele, saate lõigata piki sisetaldadele märgitud lõikejooni. Täpsemad juhised, kuidas sisetaldu lõigata, leiate pakendist või veebilehelt www.scholl.ee 

12. Kuidas ma pean sisetalla jalatsisse asetama?

Eemaldage olemasolevad sisetallad ja asendage need Scholl  GelActiv™ sisetaldadega nii, et geeli osa jääb allapoole. 

13. Kas meeste ja naiste sisetallad on erinevad?

Ainuke erinevus on suuruses. See tähendab, et kui te olete suurema jalanumbriga naine, võite kasutada meeste sisetaldu, ja kui te olete väiksema jalanumbriga mees, võite kasutada naiste sisetaldu.

14. Milliste jalatsite jaoks sisetallad mõeldud on? Kas ma võin vahetada ühte sisetaldade paari erinevate jalatsite vahel?

Everyday sisetallad on mõeldud igapäevastele jalatsitele, Sport sisetallad on mõeldud spordijalatsitele. Loomulikult võite sisetaldu erinevate jalatsite vahel vahetada.

15. Kas sisetallad sobivad ka suve - ja talvejalatsitele?

Scholl  GelActiv™ sisetallad sobivad kasutamiseks nii suve- kui ka talvejalatsites.

16. Kas ma võin sisetaldu kasutada ka ilma sokkideta?

Sisetaldu võib kanda ka ilma sokkideta. Kuid me soovitame kanda sokke või sukki, et jalad higistama ei hakkaks.

17. Kas sisetaldu võib kanda koos ortopeediliste sisetaldadega?

Kui te vajate ortopeedilisi sisetaldu, siis me soovitame pigem nende kasutamist. Scholl GelActiv™ sisetallad ei ole mõeldud jalgade väärseisu kompenseerimiseks, vaid jalatsites mugavustunde suurendamiseks ja neid ei tohiks ortopeediliste sisetaldadega samaaegselt kanda.

18. Kas sisetaldade värv võib jääda minu jalatsite külge, kui nad higistamise tõttu niiskeks muutuvad?

Scholl GelActiv™ sisetallad on valmistatud kõrgkvaliteetsetele standarditele vastavalt ja me ei eelda, et sisetaldade värv võiks teie kingi kahjustada.

19. Kas ma võin sisetaldu kuivatada, kui nad niiskeks muutuvad?

Kui Scholl GelActiv™ sisetallad on niisked, soovitame need jalatsitest välja võta ja neil kuivas ruumis õhu käes kuivada lasta. Kui sisetallad on niiskuse tõttu kahjustunud, soovitame neid enam mitte kasutada.

20. Kas ma võin sisetaldu pesta?

Sisetallad ei ole masinpestavad. Sisetaldade puhastamiseks pühkige neid lihtsalt sooja seebiveega niisutatud lapiga (ärge leotage taldu!). Enne sisetaldade jalatsitesse tagasi panemist laske neil kuivada.

21. Kui kaua minu sisetallad vastu peavad?

Vahetage sisetallad välja, kui neil ilmnevad kulumise tunnused. Soovitatav on sisetallad välja vahetada iga 4–6 kuu järel.